Horgászrend
2025. évi Helyi Horgászrendje
Érvényes 2025. február 1- 2026. január 31.
A helyi horgászrend hatálya Cibakházi Holt-Tisza, víztérkódja: 16-055-1-5 nyilvántartott halgazdálkodási vízterületre terjed ki
- A Helyi Horgászrend hatálya, alapvető rendelkezések
- Jelen Helyi Horgászrend a Vegyesüzemi Horgász Egyesület kezelésében lévő Cibakházi Holt Tisza halgazdálkodási vízterületen vagy a halgazdálkodási vízterület partjának minősülő területen horgászatot folytató, vagy ott horgászkészséggel tartózkodó személyekre terjed ki.
- A Vegyesüzemi Horgász Egyesület Helyi Horgászrendjében (a továbbiakban Horgászrend) nem szabályozott kérdésekben a halgazdálkodásról és a hal védelméről szóló 2013. évi CII. törvény (Hhvtv.), a halgazdálkodás és a halvédelem egyes szabályainak megállapításáról szóló 133/2013. (XII.29.) VM rendelet (Vhr.), valamint a Magyar Országos Horgász Szövetség Országos Horgászrendjében foglaltak irányadók.
- A Horgászrendben használt fogalmakat a Hhvtv. és a Vhr. szerint kell értelmezni.
- A területi jegy megváltásával a horgász a Horgászrend szabályait, valamint a területi jegyen szereplő egyéb rendelkezéseket tudomásul veszi, azokat magára nézve kötelezőnek ismeri el, egyben hozzájárul ahhoz, hogy a horgászat szabályainak megsértése esetén róla fénykép-, vagy videofelvétel készülhessen. A fénykép és-vagy videofelvételeket a Vegyesüzemi Horgász egyesület köteles az adatvédelmi törvénynek megfelelően zártan kezelni és az eljárás lezárulása után megsemmisíteni. A horgász a horgászati tevékenység megkezdésével elismeri, hogy a horgászat megkezdése előtt a vízterületre érvényes horgászrendet megismerte és azt maradéktalanul betartja.
- A Vegyesüzemi Horgász Egyesület fenntartja azon jogát, hogy az általa kezelt vízterületre a Horgászrendben vagy a területi jegyen nem szereplő rendelkezést vezessen be, melyet a lehetőség szerint a területi jegyen, a Vegyesüzemi Horgász Egyesület honlapján, és/vagy a helyszínen jól látható módon (pl. kitáblázással) közzé tesz.
- A Vegyesüzemi Horgász Egyesületet a kezelésében lévő Cibakházi Holt-Tisza vízterületen és annak partjának minősülő területen horgászat közben, vagy azzal összefüggésben bekövetkezett balesetért vagy kárért felelősség nem terheli. A horgászkártyával rendelkező horgász a kártyához kapcsolódó baleset biztosítással rendelkezik.
- A Vegyesüzemi Horgász Egyesület a kezelésében lévő Cibakházi Holt-Tisza vízterületen és annak partjának minősülő területen való tartózkodás horgászatot nem érintő általános szabályai a horgász családtagokra, kísérőkre is kötelező érvényűek, magatartásukért a horgász felelősséggel tartozik.
- A területi jegy vásárlásával a horgász polgárjogi szerződést is köt a jegy kiadójával, s ennek keretében hozzájárul adatai hatályos jogszabályoknak megfelelő, célhoz kötött kezeléséhez.
- A természeti és az épített környezet megóvása, a tisztaság fenntartása a használók kötelessége, kártérítési felelősség vállalása mellett.
- A Vegyesüzemi Horgász Egyesület által kiadott területi engedélyek
- A Cibakházi Holt-Tisza halgazdálkodási vízterületen horgászni, illetőleg a vízterületen vagy annak partján horgászkészséggel tartózkodni csak a Vegyesüzemi Horgász Egyesület által kiadott érvényes területi jegy és a horgászathoz a jogszabályok által előírt más szükséges dokumentumok birtokában lehet.
Területi jegy: a halgazdálkodási hasznosító által vagy nevében eljárva az általa hasznosított vízterületre (vízterületekre) jogszerűen kiadott, az azon feltüntetett horgász részére horgászati lehetőséget biztosító okmány [Hhvtv. 44. § (4a) bek. és Vhr. 27/A. § (1) bek. alapján].
Egyesített területi jegy: azon területi jegy, melyet a halgazdálkodási hasznosító a hasznosításában lévő Cibakházi Holt-Tisza és az NK XII-I csatorna cibakházi szakasza halgazdálkodási vízterületre víztérkód: 16-0354-1-1 egyesítve ad ki [Vhr. 27. § (4a) bek. alapján].
- A területi jegy a rajta feltüntetett időpontig érvényes.
– Éves: kiváltástól a tárgyévet követő év január 31-ig,
– Napi: az engedélyen feltüntetett érvényességi idő kezdetétől számított 24 órán át.
– Két napos: az engedélyen feltüntetett érvényességi idő kezdetétől számított 48 óráig.
Egyes területi jegyek érvényességét a Vegyesüzemi Horgász Egyesület más időtartamban is meghatározhatja.
- A Vegyesüzemi Horgász Egyesület által kiadott területi jegyek fajtái:
– a területi jegyben szereplő vízterületek szerint: egyesítetten kettő vagy egy vízterületre szóló,
– az engedélyt kiváltó horgászati besorolása szerint:
- teljes jogú (felnőtt),
- kedvezményes (hölgy, 70 éven felüli, díjköteles állami horgászjeggyel ifjúsági 15. életév betöltésétől-18 éves korig.
- gyermek (3. éves életkor betöltésétől a 15. éves életkor be nem töltéséig)
- A területi jegyek árai a 2. és 3. pontban foglaltak alapján különböznek. A jegykiadónak fél órája van sztornózni a tévesen kiállított területi jegyet, a fél óra átlépése után a jegy sztornózására és a jegy árának visszatérítésére nincs lehetőség.
- A Hhvtv. 40. § (5) bekezdés szerint a horgászvizsga letétele alól a halgazdálkodási hatóság által mentesített fogyatékos személyre a Horgászrend gyermekhorgászra vonatkozó szabályait kell alkalmazni.
III. A horgászat általános szabályai
- Éves területi engedéllyel rendelkező horgász (felnőtt és a kedvezményezett) egyszerre maximum 2 bottal és botonként legfeljebb 3 db horoggal felszerelt horgászkészséggel horgászhat, valamint max. 1 m2-es emelőhálót használhat.
- Naponta legfeljebb 5 db darabszám-korlátozással védett halat foghat, ebből legfeljebb 3 db tartozhat egy fajhoz. A darabszám-korlátozással nem védett halakból naponta 10 kg-ot foghat.
- Egy halfajból naponta maximum 10 kilót foghat. Ha olyan egyedet fog, amely önmagában vagy a már megtartott halakkal együtt meghaladja a tíz kilót, a halat megtarthatja. A 10 kilós határ elérése vagy átlépése esetén a horgászatot aznapra be kell fejeznie.
- A felnőtt horgász éves területi engedéllyel évente 50 db napi darabszám-korlátozással védett halat foghat. A naptári év során 75 cm (kb. 10 kg) feletti pontyból 1 darabot, 150 cm (kb. 25 kg) feletti harcsából 3 darabot foghat ki. A kedvezményes jeggyel rendelkező horgász éves területi engedéllyel 40 db napi darabszám-korlátozással védett halat foghat. A naptári év során 75 cm (kb. 10 kg) feletti pontyból 1 darabot, 150 cm (kb. 25 kg) feletti harcsából 2 darabot foghat ki. A kvóta kimerítése estén új területi engedély váltható.
- A gyermek horgász (14 éves korig) kizárólag nagykorú személy felügyelete mellett, egy időben egy horgászbottal, egy horoggal, úszós felszereléssel horgászhat, valamint max. 1 m2-es emelőhálót használhat. Naponta legfeljebb 1 db darabszám-korlátozással védett halat foghat, a darabszám-korlátozással nem védett halakból naponta 3 kg-ot foghat.
- A gyermek horgász éves területi engedéllyel évente 10 db napi darabszám-korlátozással védett halat foghat. A naptári év során 75 cm (kb. 10 kg) feletti pontyból és 150 cm (kb. 25 kg) feletti harcsából összesen 1-1 darabot foghat ki.
- A horgász a tartalék botjait nem tarthatja halfogásra alkalmas (összeszerelt) állapotban.
- Szemetes helyen horgászni tilos, melynek területi hatálya a 2013. évi CII tv. szerinti halgazdálkodási vízterület fogalma alapján értendő. A horgászhelyen talált szemetet, hulladékot a horgász köteles a horgászat megkezdése előtt szemetes zsákba összegyűjteni, a horgászat alatt keletkező hulladékot összegyűjtve szemetes zsákban tárolni, és azt a horgászat befejeztével magával vinni. Szemetelésnek minősül a cigarettacsikk, különböző magok héjai, valamint a rágógumi eldobása is. Szemetes horgászhelyen való horgászatért a területi jegy a helyszínen bevonásra kerül, vagy a horgászat közben keletkezett szemét hátra hagyása miatt utólagosan is bevonásra kerülhet. A horgász köteles magánál tartani egy minimum 10 l-es szemetes zsákot szemét gyűjtése céljából.
- Természetvédelmi oltalom alatt álló területen vízinövények, fák, bokrok kivágása, tördelése vagy gyérítése tilos.
- Horgászversenyre kijelölt partszakaszon a Vegyesüzemi Horgász Egyesület vagy az általa engedélyezett verseny szervezőjének rendelkezése szerinti helyek szabadon hagyása, illetve átadása kötelező. A versenyek előtt a Vegyesüzemi Horgász Egyesület az érintett vízterület egyes szakaszain általános horgászati tilalmat rendelhet el.
- A vízterületen folyamatos életvitelszerű tartózkodás (48 órán túli) és helyfoglalás nem lehetséges. A 48 órán túli tartózkodás és helyfoglalás esetében a halászati őr a vízterület partjának azonnali elhagyására adhat utasítást.
- A halászati őr, társadalmi halőr a felállított sátor elbontására, a leállított lakókocsi elvontatására adhat utasítást, különösen, amennyiben azok elhelyezése folyamatosan foglalt hely létesítésére, életvitelszerű (48 órán túli) ott tartózkodásra irányul, vagy a természeti környezetet, növényzetet károsítja. Felszólítás esetén a horgász köteles a sátrat vagy a lakókocsit a vízpartról eltávolítani.
- Mások zavarása, a túlzott zajkeltés minden formája tilos. Nyilvánvaló alkoholos befolyásoltság miatt mások zavarása esetén a halászati őr, társadalmi halőr által a horgászat folytatása megtiltható a terület azonnali elhagyásának elrendelése mellett.
- A horgász köteles magánál tartani mérőszalagot, ki nem törölhető golyóstollat és szemeteszsákot, melyek meglétét a halászati őr, társadalmi halőr ellenőrizheti. A horgász köteles a kifogott halat a vonatkozó jogszabályoknak megfelelően – annak fajának, méretének és mennyiségének megfelelően kíméletesen – tárolni és szállítani. Kíméleti okokból drót haltartó szák használata nem engedélyezett.
- Az adott hal méretét az orrcsúcstól a farok úszó tövéig kell megállapítani.
- 75 cm feletti süllőből és csukából napi egy darab tartható meg. Ha a horgász ezt megfogta, a ragadozó halakra való horgászatot aznapra be kell fejeznie.
- Amurból napi egy darab fogható és tartható meg. A megtartott amur mind a napi, mind az éves darabszám kvótába beleszámít.
- A törvényben meghatározott fajlagos tilalmi időszakokra és a kifogható legkisebb méretekre vonatkozó szabályok az állami jegy és fogási naplóban találhatóak. A Cibakházi Holt-Tisza vízterületen azonban az alábbi fajok vonatkozásában a következő legkisebb kifogható méretkorlátozások vannak érvényben:
Halfaj | minimum |
Süllő | legalább 35 cm |
Ponty | legalább 35 cm |
- A kifogott (elvitelre szánt) hal a vízparton más horgásznak nem adható át, nem ajándékozható el, nem adható el, kereskedelmi forgalomba nem hozható, állatok takarmányozására nem használható.
- A horgászhelyen tárolni csak a helyben kifogott halat lehet. A horgászhely elhagyásáig az elvitelre szánt halat élve, – lehetőség szerint keretes – haltartó szákban vagy kíméletesen leölve kell tárolni. A ragadozó halat kellő hosszúságú kötélzettel ellátott szájbilincsen is lehet tartani, de egy szájbilincsen csak egy db hal rögzíthető. A leölt halat egészben (fejjel, farokkal egyben) kell tárolni. A vízparton halat tisztítani nem lehet, kivéve, ha a horgász táborozik, és helyben készíti el halételét. Ez esetben a hal maradványait hulladékként kell kezelni, és a horgászhely elhagyásáig szemeteszsákban kell tárolni. Tilos a halat más horgász által fogott halakkal együtt, közös szákban tartani.
- A jó vízminőség hosszú távú megőrzése érdekében, etetési célra konyhai hulladék és romlott etetőanyag használata tilos! Egy horgász naponta legfeljebb 3 kg etetőanyagot etethet be. A hivatalos horgászversenyek szabályai ettől eltérhetnek. Az etetőanyag bejuttatását vízminőség-védelmi okokból a vízkezelő megtilthatja, bejuttatásának mennyiségét korlátozhatja.
- Gumihalat, twister-t hármas horoggal használni tilos.
- A csónakos horgászatnál a parti horgászok zavarása tilos.
- A holtágon használt csónakokon a tulajdonos köteles névtáblát elhelyezni, mely a címét is tartalmazza a tulajdonosnak.
- A Cibakházi Holt-Tisza területén használt csónakok csak a meglévő parti horgászhelyek használatát nem akadályozó módon köthetők ki. A parti horgászhelyhez kikötött csónakokat a tulajdonos költségén elszállíthatják.
- Vízparti ellenőrzés során a halászati őr, társadalmi halőr felszólítására a csónakos horgász a vízről köteles kijönni a vízpartra ellenőrzés céljából.
- Az éjszakai horgászat esetén mind a csónakos mind a parti horgászhelyet jól láthatóan ki kell világítani.
- A horgász a bevetett horgászeszköztől csak a szomszédos horgászhelyig, de legfeljebb 20 méterre távolodhat el. A bevetett horgászeszköz őrzését, felügyeletét másra bízni tilos. Az elektromos kapásjelző nem számít felügyeletnek.
- A horgász köteles a vízpartokon körültekintően közlekedni. Az engedélyben feltüntetett vizek partján a köz- és magántulajdonban, gazdasági eszközökben, terményben kárt okozni tilos. Ezen károkozásokért az elkövető anyagi felelősséggel tartozik.
- A Vegyesüzemi Horgász Egyesület igazolvánnyal (szolgálati jelvénnyel) ellátott halászati őrei a halgazdálkodási és rendészeti jogszabályok alapján jogosultak a horgász okmányainak, zsákmányának, indokolt esetben felszerelési tárgyainak, csomagjainak és gépkocsijának ellenőrzésére, visszatartására. A halászati őröket rendészeti szolgálati feladatot ellátó személyként fokozott jogi védelem illeti meg, intézkedéseik kötelező érvényűek!
- A Horgászrendben külön nem szabályozott, az egységes állami horgászokmány fogási napló részének vezetésére vonatkozó általános szabályokat a horgászokmány I. és II. fejezete tartalmazza. A horgász a kifogott hal súlyát fél kg-os pontossággal kell bejegyezze a fogási naplóba.
- Ha a horgászat során a jogszerűen kifogott (fogási naplóba beírt és szákba került) halak száma elérte az adott halfajra engedélyezett napi és heti maximum mennyiséget, akkor az adott halfajokra a horgászatot haladéktalanul be kell szüntetni. TILOS célzottan olyan halra horgászni, amely méreten aluli (méretkorlátozás alá eső, de azt el nem érő hal) még akkor is, ha a horgász visszaengedi a halat. Ha véletlenül ismétlődően ilyen hal akad horogra, akkor horgász módszert és/vagy horgász helyet köteles váltani.
- A horogra kívülről akadt halat megtartani tilos!
- Ha a horgász egy horgászhelyen sorozatosan olyan méretű vagy fajú halakat fog, melyeket köteles visszaengedni, akkor azt a horgászhelyet el kell hagynia!
- A holtágon szonár (halradar) használata egész évben tilos.
- A Gödör stégjein a Gödör házirendjében meghatározottak szerint lehet csak horgászni.
- A táblával jelölt vermelő területeken november 15. és február 28. között horgászni tilos.
A területek a következők:
- Kisörvény kíméleti terület:
A sárszögi úttól a – a dórai kútig terjedő szakasz:
- É – K: 46,9585815° – 20,1738381°; É – K: 46,9574098° – 20,1740956°
- É – K: 46,9519028° – 20,1733661°; É – K: 46,9522543° – 20,1743531°
- Nagyörvény kíméleti terület:
A nagyörvényi üdülősor végétől az erdő és a szántóföldek találkozásáig terjedő szakasz: É – K: 46,9396929° – 20,1961166°; É – K: 46,9404913° – 20,1975435°
- É – K: 46,9376051° – 20,1944643°; É – K: 46,9368359° – 20,1949579°
- Jégverem kíméleti terület:
A Tiszakürti Fiúnevelő Otthon telkétől a nagyfeszültségű vezeték után kezdődő üdülősor első telkéig terjedő szakasz:
- É – K: 46,9322718° – 20,1676154°; É – K: 46,9327993° – 20,1689458°
- É – K: 46,9297808° – 20,1747394°; É – K: 46,9304256° – 20,1749110°
- A területeket jelölő táblák megrongálása, eltávolítása a területi engedély bevonását és hatósági eljárást von maga után.
- Természetvédelmi szempontok alapján, a régi kendergyár épülete 0+740 hosszszelvény (GPS: 46°58’58.33″É 20°10’29.73″K) és a 2+400 hosszszelvény (Terecskei tó) (GPS 46°58’21.14″É 20°11’25.61″K) közötti 1,6 km-es szakaszon február 15. és július 15. közötti időszakban tilos csónakkal a vízen tartózkodni! A fentiekben megjelölt területen és időszakban, partról is csak a Pipagyújtó elnevezésű szakasz területén szabad horgászni.
- A 2+400 hossz szelvénytől – (Terecskei tótól), (GPS 46″58’2l.14″É 20″11’25.61″K) l km-es szakaszon Holt-Tisza községből kivezető felső hídjáig, (a mezőgépi átjáróig) 3+446 hossz szelvényig (GPS 46°57’55.89″É 20″l1 ‘45.74″K) (Kistisza) kíméleti terület került kijelölésre. A kíméleti területen egész évben TILOS horgászni.
- A holtág területén robbanómotorral meghajtott csónak használata tilos. Kivéve a Cibakháza Nagyközség Önkormányzata által kiadott külön engedéllyel rendelkező, szakfeladatokat (halőrzés, szelektáló halászat) ellátó járművek. Elektromos csónakmotor használata engedélyezett.
- A vízterületen foglalt hely létesítése tilos. Kivételt jelent a horgászturisztikai célból regisztrált horgászvezető. A regisztrált horgászvezető egy etetett, táblával jelölt helyet fenntarthat. Ezen a helyen csak a horgászvezető és vezetett vendége horgászhat.
- A vízterületen észlelt halpusztulást, vízszennyezést a horgász köteles jelenteni a 06-30-563-6681 halőri telefonszámon.
- Tilos a behordás vagy más eszközzel történő bejuttatás, a csalit csak dobással lehet eljuttatni a meghorgászni kívánt területre.
- A halgazdálkodó egyes időszakokra kiadhat speciális, csak harcsára vonatkozó behúzós területi engedélyt, az ehhez kapcsolódó részletes szabályok az engedélyen kerülnek feltüntetésre.
- A halgazdálkodási érdekből elrendelt eseti időszakos tilalmak betartása kötelező.
- Orvhalászat, orvhorgászat, gereblyézés és egyéb illegális tevékenység észlelése estén kötelező a halőr szolgálat vagy a rendőrség azonnali értesítése, az eszközök érintetlenül hagyása mellett a 06-30-563-6681, vagy a 112 telefonszámon.
- Cibakháza Nagyközség Önkormányzata helyi rendeletének értelmében a holtág vízterületén november 15. és március 15. között csónakkal és más vízi járművel napnyugta és napkelte közötti időszakban tartózkodni tilos! Kivéve szakfeladatok ellátása, halőrzés, állománymentés, szükség esetén elrendelt vízkezelés.
- Záró rendelkezések
A halgazdálkodásról és a hal védelméről szóló 2013. évi CII. törvény, a halgazdálkodás és a halvédelem egyes szabályainak megállapításáról szóló 133/2013.(XII.29.) VM rendelet előírásait megszegővel szemben minden esetben hatósági eljárás kezdeményezésére kerül sor.
A 2013. évi CII törvény 44. § (5a) bekezdése alapján, a halgazdálkodásra jogosult a helyi horgászrendben meghatározott szabályokat bizonyítottan megsértőtől a helyi horgászrendben előzetesen meghatározott időtartamra, de legfeljebb öt évre a területi jegy kiadását megtagadhatja.
A horgász a területi jegy jogosultjaként a horgászat megkezdésével elismeri a horgászatra vonatkozó országos és helyi szabályok ismeretét és vállalja azok maradéktalan betartását. Tudomásul veszi, hogy a) köteles a halőri intézkedések betartására, az ellenőrzés során az együttműködésre, b) róla – külön jogszabályi előírások figyelembevételével – a hivatásos halőr kép-, video-, hangfelvételt készíthet, c) jogosulatlan horgászattal, halászattal kapcsolatos bűncselekmény, a területi jegy hatálya alá tartozó vízterületeken elkövetett szabálysértés kapcsán kiszabott, véglegessé vált (jogerős) halgazdálkodási hatósági bírság, vagy eltiltás esetén, illetve a helyi horgászrendben meghatározott, bizonyított szabályszegési esetekben a területi jegye visszavonásra kerülhet, illetve a területi jegy váltásától maximum 5 évre eltiltható.
A területi jegy visszavonását és a vásárlástól való eltiltást megalapozó kiemelt cselekmények és az eltiltás mértéke:
Horgászattal, halászattal kapcsolatos bűncselekmény (pl. nagy értékű lopás, orvhalászat, állatkínzás) elkövetése | 3-5 év |
Halőri intézkedés végrehajtásának megtagadása, akadályozása | 3-5 év |
30 cm feletti, mennyiségi korlátozás és felső méretkorlátozás feletti hal élő állapotban történő elszállítása vagy annak kísérlete | |
Eltiltás alatt álló személy jogosulatlan horgászata |
1-5 év, de legalább a hatósági eltiltás idejének a duplája |
Felső méretkorlátozás megsértése | 1-5 év |
Darabszám korlátozás megsértése | |
Halgazdálkodási hatóság által megállapított szabálysértés | 1-3 év, de legalább a hatósági eltiltás ideje |
Hal jelölése, csonkítása | 1-3 év |
A fogási napló vezetési szabályainak megsértése (beírt adatok meghamisítása, változtatása, hal beírásának elmulasztása) | |
Tilalmi idővel védett, vagy jogszabály által védettnek nyilvánított, illetve nem fogható hal megtartása | |
Alsó méretkorlátozás megsértése | |
Méretkorlátozással védett hal élő állapotban történő elszállítása vagy annak kísérlete | |
Egyéb, helyi horgászrend horgászati szabályait érintő szabálysértés, és a halgazdálkodási Tv és Végrehajtási rendeletében leírt fentebb nem részletezett szabályok megsértése esetén | 3 hónap-5 év |
A területhasználatra és környezetvédelemre vonatkozó előírások és a horgászetikai előírások megszegése esetén az eltiltás alkalmazása az „Egyéb, helyi horgászrend horgászati szabályait érintő szabálysértés” gyűjtőkategória szerinti mértéket nem haladja meg.
A halgazdálkodási hasznosítói eljárásoknál a döntésre jogosult a szabályszegés összes körülményének ismeretében, az itt megállapított keretek között dönt az eltiltás mértékéről.
Az egy horgászat alkalmával elkövetett több önálló szabályszegés esetén a cselekményekre kiszabható eltiltások időtartama összeadódik, de az eltiltás maximum 5 év lehet.
Amennyiben egy horgász egy szabályszegés elkövetése és szankcionálása után újra elköveti bármelyik szankcionált cselekményt, a második alkalommal az eltiltás az itt szabályozottak duplájára, de maximum 5 évre emelkedik.
Amennyiben egy horgász a korábbi eltiltástól számított 3 éven belül újabb szabályszegést követ el, az eltiltás mértéke legalább 2 év, de maximum 5 év lehet.
A visszavonásra, illetve a területi jegy váltásától való eltiltásra minden esetben a tényállást és a horgászrendi hivatkozást, valamint az eltiltás időtartamát tartalmazó hivatalos halgazdálkodási hasznosítói döntéssel és az erről szóló értesítéssel kerülhet sor.
A halgazdálkodási hasznosítói visszavonás nem is követeli meg a horgászegyesületi fegyelmi szabályzatokban meghatározott eljárás lefolytatását.
A területi jegy kiadója, illetve a halgazdálkodási hasznosító horgászszervezet, mint jogi személy az általa kezelt területeken bekövetkezett balesetekért és károkért felelősséget nem vállal, egyben kártérítési kötelezettségét kizárja.
Az érvényes Magyar Horgászkártyához kapcsolódó horgász balesetbiztosítás feltételeiről a MOHOSZ ad tájékoztatást.
A horgászok a vízparton, horgászterületeken elhelyezett berendezési tárgyakat, horgászati- és vízilétesítményeket kizárólag a saját felelősségükre használhatják.
Az itt nem szabályozott egyéb kérdésekben a Polgári Törvénykönyv, a horgászatra, a halgazdálkodásra, a hal védelmére, a környezet- és természetvédelemre, valamint a rendészeti tevékenységre vonatkozó jogszabályok és MOHOSZ szabályozások, továbbá az egyesületi fegyelmi szabályzat előírásai és rendelkezései az irányadók.
Cibakháza, 2025. január ….
Vegyesüzemi Horgász Egyesület